![formula 1](https://sportsin.ro/wp-content/uploads/2021/03/f1.jpg)
Şeful Williams F1, Jost Capito, a fost testat pozitiv pentru Covid-19 înainte de a pleca în Arabia Saudită. Nicio consecință nu apare asupra muncii echipei britanice.
În timp ce penultimul Mare Premiu al sezonului se pregătește la Jeddah, Formula 1 a confirmat că șeful Williams, Jost Capito, a fost testat pozitiv pentru Covid-19 chiar înainte de a călători în Arabia Saudită.
El va fi supus regulilor de izolare conform procedurilor sanitare britanice. Acest lucru nu va afecta munca echipelor de pistă ale lui Williams în timpul GP-ului Arabiei Saudite.