![bianca-andreescu4 bianca andreescu](https://sportsin.ro/wp-content/uploads/2021/04/bianca-andreescu4.png)
Canadiana BIanca Andreescu a anunțat că va concura la Openul de la Strasbourg (22-29 mai) chiar înainte de Roland-Garros (30 mai-13 iunie).
O alegere bună pentru Internaționalul de la Strasbourg (22-29 mai), deoarece după anunțul participării lui Cori Gauff, este rândul Biancăi Andreescu să-și confirme prezența.
Canadianca, câștigătoare a US Open 2019 și a 6-a în lume, își va completa pregătirea pentru Roland-Garros (30 mai-13 iunie). Pentru prima sa apariție la Strasbourg, Bianca Andreescu va căuta să câștige al cincilea titlu de carieră și primul pe zgură.
Lasă un răspuns