Novak Djokovic s-a stresat serios în runda a doua de la Australian Open

novak djokovic

Novak Djokovic a învins cu greu pe Frances Tiafoe în runda a doua de la Australian Open (6-3, 6-7 [3], 7-6 [2], 6-3).

Novak Djokovic a trebuit să muncească din greu pentru a trece de obstacolul Frances Tiafoe și pentru a ajunge în runda a treia la Australian Open.

”Îmi place ca acest tip de meci care mă face să intru și să progreseze după aceea. Știu cum să fac față acestor situații. Numeroasele mele victorii pe acest teren mă fac să mă simt foarte încrezător acolo ”, a declarat numărul 1 mondial, după victoria sa.

Dacă primul set a fost așa cum era de așteptat, restul a fost mai puțin distractiv pentru sârb. Supus unui atac regulat al lui Tiafoe, Djokovic, a arătat defectele în prim-plan. Nu a fost suficient de mobil, forehand-ul său nu l-a deranjat pe Tiafoe care dădea cu putere. În tie-break-ul celui de-al doilea set, Tiafoe a câștigat mult mai mult decât a pierdut Djokovic pe erori neforțate. Americanul era în sfârșit în jocul său.