Chicago Cubs menține speranțele fanilor pentru World Series

Chicago Cubs a reușit să readucă speranțele fanilor după ce azi noapte a reușit să reducă din avantajul luat de Cleveland Indians, scorul general fiind de 3-2 în World Series.

Înfrângerea de ieri de pe Wrigley Field ducea pe ”indieni” la o singură victorie pentru câștigarea celui mai mare trofeu din baseball-ul american dar aseară Kris Bryant a adus un home run câștigător, în al patrulea inning iar jocul s-a terminat cu scorul de 3-2 pentru Cubs. Scorul general este de 3-2 pentru Indins din seria de șapte meciuri care se joacă. Meciul șase are loc la Cleveland, marți noaptea și poate fi decisiv pentru ambele echipe.

Chicago Cubs aleargă de 108 ani pentru căștigarea celui mai râvnit trofeu din MLB, cea mai lungă întrerupere, iar Cleveland Indians are cea de-a doua pauză, ultimul succes fiind în 1948, pe vremea lui Bugs Bunny.