Chelsea s-a impus cu 2-0 in prima etapa

Chelsea v Hull City, Ashley Cole Robert Koren

Chelsea Londra a invins-o cu 2-0 pe teren propriu pe nou-promovata Hull City in cadrul primei etape din Premier League

Potrivit celor mai noi stiri si pariuri Premier League de la bet365, Chelsea Londra a primit duminica de la ora 18:00 vizita nou-promovatei Hull City. Ultima intalnire dintre cele doua de pe Stamford Bridge avusese loc in 2009 si fusese castigata de gazde cu 2-1. Si acum tot Chelsea era favorita la victorie, iar asta s-a vazut si pe teren. Aceasta a inceput in forta partida, iar in minutul 6 a beneficiat de un penalty, insa a fost ratat de Frank Lampard. Totusi Chelsea a reusit sa deschida rapid scorul, in minutul 13 prin Oscar. Apoi in minutul 25 Frank Lampard si-a luat revansa si a dus scorul la 2-0 in favoarea echipei sale. Pana la pauza nu prea au mai fost ocazii importante si astfel acesta a fost scorul primei repriza. In repriza secunda tot Chelsea a controlat jocul si a avut ocaziile mai importante, dar nu a mai reusit sa marcheze. Nici Hull City nu a marcat, iar cele mai importante ocazii le-a avut abia in finalul partidei. In urma acestei victorii, Chelsea se afla pe locul 3 dupa prima etapa, in timp ce Hull City e penultima. Urmatorul meci pentru Chelsea va avea loc miercuri cand primeste vizita celor de la Aston Villa. De cealalta parte, Hull City va juca sambata acasa cu Norwich City.

Tot duminica s-a mai desfasurat un meci in Premier League, intre Crystal Palace si Tottenham Hotspur. Oaspetii erau favoriti la victorie, insa partida a fost destul de echilibrata. In prima repriza nu s-a marcat nici un gol, iar in repriza secunda singurul gol a fost inscris de Soldado din penalty. Astfel Tottenham a castigat partida cu 1-0 si incepe noul sezon cu dreptul. In etapa urmatoare, Crystal Palace evolueaza in deplasare la Stoke City. De cealalta parte, Tottenham va primi vizita celor de la Swansea City. Pana atunci ambele echipe vor evolua in Liga Europa, iar partidele vor fi in oferta celor de la bet365, site-ul care are printre cele mai bune promotii fotbal pe meciurile din cupele europene.