Simona Halep a câștigat turneul de la WTA Shenzen

Simona Halep

Finala turneului de la Shenzhen a fost amânat timp de 4 ore datorită ploii iar ulterior organizatorii au hotărât mutarea meciului într-o sală alăturată turneului, pentru a se putea încheia în condiții optime. Datorită mutării locației turneului, meciul nu a putut fi transmis de nicio televiziune.

Meciul dintre Simona Halep și Katerina Siniakova a început cu un prim set câștigat, fără emoții de către Halep, cu scorul de 6-1, după 26 de minute. În setul secund, Siniakova a luat un breaka la scorul de 2-2 și patru game-uri au fost luate consecutiv, 6-2.

În setul al treilea, Simona Halep a ajuns la 3-0 în doar 14 minute, scor final 6-1 2-6 6-0.

Simona Halep va rămâne numărul unu mondial, chiar dacă acum, rivala sa, numărul doi mondial, Caroline Wozniacki va juca finala de la Auckland.

Foto : @RingRita

2 trackback-uri / pingback-uri

1. Halep și Begu au câștigat turneul de duble de la Shenzhen - Sportsin
  2. Româncele și-au aflat adversarele în calificările de la Australian Open

Dă-i un răspuns lui Româncele și-au aflat adversarele în calificările de la Australian Open Anulează răspunsul