Australian Open: Patru românce din calificări și-au aflat adversarele

australian open

Astăzi a avut loc tragerea la sorți a turneului de calificare, care va începe în data de 9 ianuarie, la primul Slam al anului, Australian Open.

Pe tabloul de calificări au reușit să pătrundă patru românce, aflându-și adversarele din primul tur de calificare. Astfel, Gabriela Lee Talaba va juca contra spaniolei Rebeka Masarova, locul 130 WTA și 23 de ani, Irina Bara o va întâlni pe franceza Leolia Jeanjean, locul 110 WTA și 27 de ani, Gabriela Ruse o va avea ca adversară pe australianca Seone Mendez, locul 375 WTA, ea primind un wildcard, și Alexandra Cadanțu Ignatik va juca împotriva francezei Carole Monnet, locul 209 WTA. Urmează a se stabili programul meciurilorde mâine.

A. Parks 1 v A. Bozovic WC
D. Astakhova v S. Bejlek
K. Zavatska v E. Vedder
B. Haas v E. Andreeva 29

L. Noskova 2 v K. Sebov
P. Hon v K. Scott
A. Sharma WC v K. Hobgarski
G. Minnen v S. Waltert 20

A. Schmiedlova 3 v I. Khromacheva
J. Ponchet v K. Swan
M. Zacarias v M. Hontama
S. Kartal v E. Mandlik 21

C. Bucsa 4 v K. McPhee WC
A. Krueger v E. Bouchard
M. Bjorklund v E. Reyngold
L. Chirico v N. Hibino 32

M. Frech 5 v S. Kraus
S. Vickery v K. Von Deichmann
A. Zakharova v L. Stefanini
G. Lee v R. Masarova 25

A. Konjuh 6 v S. Chang

Citeste si:  Arina Sabalenka, eliminată de Anastasia Pavliucenkova la Roland Garros
E. Avanesyan v L. Cabrera WC
O. Selekhmeteva v V. Diatchenko
R. Serban v A. Li 24

S. Errani 7 v S. Jang
H. Baptiste v Y. Miyazaki
P. Marcinko v M. Barthel
A. Rodionova v C. Vandeweghe 23

D. Shnaider 8 v J. Zuger
M. Carle v R. Montgomery
A. Tikhonova v S. Lamens
N. Han v V. Kuzmova 28

L. Jeanjean 9 v I. Bara
K. Day v E. Makarova
A. Bolsova v H. Watson
Y. Naito v L. Tsurenko 31

R. Jani 10 v D. Papamichail
C. Alves v O. Danilovic
C. Zhao v E. Chong
E. Jacquemot v C. Burel 17

K. Volynets 11 v E. Gorgodze
L. Romero Gormaz v N. Abduraimova
K. Mladenovic v M. Inglis
V. Grammatikopoulou v M. Bassols Ribera 18

A. Rus 12 v J. Bouzas Maneiro
E. Perez WC v P. Hule WC
F. Contreras Gomez v D. Snigur
N. Stevanovic v B. Fruhvirtova 27

E. Ruse 13 v S. Mendez WC
R. Anderson v S. Janicijevic
B. Palicova v C. Paquet
E. Bolton WC v J. Burrage 26

L. Pigossi 14 v M. Kempen
M. Doi v A. Eala
I. Oz v D. Aiava WC
A. Hartono v Y. In-Albon 19

R. Peterson 15 v V. Jimenez Kasintseva
Z. Hives v H. Tan
C. Monnet v A. Cadantu-Ignatik
R. Vicens Mas v E. Lys 22

A. Friedsam 16 v T. Wurth
P. Ormaechea v A. Muhammad
A. Gasanova v P. Kudermetova
C. Dolehide v K. Boulter 30

1 trackback / pingback

  1. Australian Open: Patru românce din calificări și-au aflat adversarele - Live Arad - Știri din Arad

Comentariile sunt închise.