Egal intre Chelsea si Tottenham

tottenham-v-chelsea

Stiri si pariuri Premier League: Chelsea si Tottenham Hotspur au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci restant din etapa a 33-a.

Miercuri seara de la ora 21:45, Chelsea si Tottenham Hotspur s-au intalnit intr-un meci restant din etapa a 33-a din Premier League. Amandoua isi doreau foarte mult victoria, iar asta s-a vazut si pe teren. Gazdele au deschis scorul in minutul 11 prin Oscar. Dupa 15 minute Tottenham Hotspur a reusit egalarea in Emmanuel Adebayor. Totusi la cabine Chelsea a intrat in avantaj dupa ce Ramires a marcat pentru 2-1 in minutul 39. In a doua repriza Tottenham Hotspur a fortat, iar pe teren au intrat atacantii Gylfi Sigurdsson si Clint Dempsey. Pe finalul meciului, mai precis in minutul 80, islandezul Sigurdsson a reusit sa restabileasca egalitatea.

2-2 a ramas scorul final, iar ocupanta locului 3 se va decide in ultimele doua etape. Conform unor stiri Liga Campionilor, echipa de pe locul 3 se califica direct in grupele Ligii Campionilor, in timp ce echipa de pe locul 4 va avea de trecut un tur de calificare. In acest moment Chelsea se afla pe locul 3 cu 69 puncte, urmata de Arsenal cu 67 puncte si de Tottenham Hotspur cu 66 puncte. In ultimele doua etape Chelsea are meciuri destul de grele: in deplasare la Aston Villa si acasa cu Everton. In schimb Arsenal va juca acasa cu Wigan Athletic si in deplasare la Newcastle United. Cele mai usoare meciuri pare sa le aiba Tottenham Hotspur care va juca duminica in deplasare la Stoke City si apoi in ultima etapa pe teren propriu cu Sunderland.