Duelul Ibrahimovic vs. Messi se termina la egalitate. Barca castiga la penalty-uri

Mult asteptatul duel de la Paris dintre Paris Saint Germain si Barcelona se termina la egalitate, scor 2-2. Ambele vedete transforma cate un penalty insa ibericii se impun la lovituri de departajare

Mult asteptatul duel dintre cele doua aspirante la titlul din Liga Campionilor s-a terminat la egalitate (2-2) in minutele reglementare, si Messi si Ibrahimovic transformand cate un penalti acordat. Confruntarea, din cadrul Trofeului Parisului a fost castigata apoi de cei de la Barcelona, superiori la lovituri de departajare.

Spaniolii au reusit sa deschida scorul dupa doar 7 minute prin Rafinha, iar Messi l-a majorat de la 11 metri in minutul 9 al reprizei secunde. Noua achizitie a PSG-ului, Zlatan Ibrahimovic a redus dezavantajul transformand un penalty in minutul 15 al reprizei secunde, iar Camara a reusit sa readuca rezultatul la egalitate in minutul 83.

La lovituri de departajare, au marcat Messi, Xavi, Fabregas si Pique pentru Barcelona. Pentru PSG a marcat Armand, insa suturile lui Hoarau si Gameiro au fost respinse se Pinto. Barcelona a pus astfel mana pe Trofeul Parisului, competitie amicala a capitalei franceze.

Au jucat urmatoarele echipe:

PSG, 1-a repriza: Douchez, Jallet, Alex, Sakho, Maxwell, Rabiot, Bodmer, Pastore, Lavezzi, Ibrahimovici, Nene.

PSG, a 2-a repriza: Sirigu, Jallet (Bisevaci, ’61), Camara, Sakho (Tiene ’72), Armand, Verratti, Bodmer (Hoarau ’72), Pastore, Lavezzi (Luyindula ’61), Ibrahimovici (Matuidi ’61), Gameiro.

Barcelona, 1-a repriza: Valdes, Dani Alves, Mascherano, Puyol, Planas, Sergi Roberto, Busquets, Rafinha, Sanchez, Messi, Afellay.

Barcelona, a 2-a repriza: Pinto, Dani Alves (Tello ’78), Mascherano (Pique ’62), Bartra, Montoya, Sergi Roberto (Iniesta ’62), Dos Santos, Rafinha (Fabregas ’62), Sanchez (Xavi ’63), Messi, Afellay (Pedro ’63).

Vizitati bet365.com pentru cele mai bune cote pariuri la amicale, meciuri din campionate nationale si alte competitii.