Sadio Mane a marcat, dar s-a accidentat în timp ce Senegalul ajunge în sferturile de finală

Sadio Mane a suferit o accidentare la cap, apoi a marcat pentru a ajuta Senegal să o trimită în sferturile de finală ale CAN, dar a fost apoi înlocuit și dus la spital.

Mane a trimis acasă echipa Capului Verde, dintr-o lovitură liberă, după 62 de minute, într-o victorie cu 2-0, dar a fost rănit mai devreme într-o ciocnire urâtă la cap cu portarul Vozinha, care a fost eliminat pentru incident.

Atacantul lui Liverpool, Mane, a părăsit terenul la scurt timp după aceea, plângându-se de dureri de cap și a fost dus la spital.

Mai târziu, marți, atât Mane, cât și Vozinha au fost fotografiați împreună zâmbind și arătând gratitudinea pentru spital.