Giants castigatori in Superbowl-ul din 2012

eli manning

Cel de-al 46 -lea Super Bowl disputat pe Lucas Oil din Indianapolis, stadionul celor de la Colts, a fost in suspans pana in ultimele secunde. Gigantii lui Eli Manning au reusit sa intoarca rezultatul in repriza secunda, fiind condusi cu 17-9 au reusit sa revina iar cand mai erau trei minute pana la terminarea partidei Ahmad Bradshaw a reusit touchdown-ul victoriei chiar cu partea „laterala” a corpului. Ultimele trei minute nu i-au ajuns lui Tom Brady de a intoarce rezultatul, fiind tradat de wild receiveri astfel ca meciul s-a incheiat cu victoria lui New York Giants 21-17 impotriva lui New England Patriots. Pentru Giants este a patra victorie din Superbowl in istoria clubului, iar pentru oamenii lui Tom Brady este a doua infrangere in ultimii cinci ani, cealalta infrangere fiind tot in fata lui Eli Manning si a echipei sale.

De mentionat ca in pauza meciului a fost un spectacol muzical oferit de Madonna.